Setkání 2005 Uherský Brod - pozvánka

Autor: Láďa Bláha (ladislav.blaha(())lehokolo.com), Téma: Akce
Vydáno dne 27. 06. 2005 (8105 přečtení)
Setkání v Uherském Brodě
Čtvrtý (?) ročník příjemné záříjové akce 8.-11.9.2005
Jako každý rok se v září potkáme abychom pojezdili, obdivovali cizí konstrukce navzájem si vyzkoušeli kola a vůbec sdíleli radost z cestování na kole vleže.
Setkání lehokol je tradiční zářijová akce a letos se koná již po čtvrté.
Pořádají ho lehokoloví nadšenci sami pro sebe. Každý rok jiná osobnost úzce spjatá s lehokoly.

Někteří moravští lehokolisté (že Mio?) to neradi slyší, protože tam nebyli, ale nultý ročník byl v Roztokách u Prahy pod taktovkou mou (ovšem ještě bez serveru lehokolo.com). Projeli jsme si krásný okruh pražskými parky. Centrem města a přesto mimo provoz a v zeleni. Roztoky u Prahy --> Přívoz --> ZOO --> Stromovka --> Letná --> Petřín --> Hvězda --> Tiché údolí --> Roztoky.

První ročník dělal Mio Štercl v Olomouci. Bylo se zápisem do guinessovy knihy rekordů a přijelo na něj 19 lehokol. Mio spolu s bratrem staví kola pro sebe a své kamarády a jeden čas zkoušeli vytvořit značku Štercl, bohužel zůstalo jen u těch pár kol pro nejbližší okolí, což ovšem v oboru lehokol není až tak neobvyklé. Setkání proběhlo na olomouckém výstavišti a povedlo se. Drsnější jádro lehokolistů při něm vyjelo na Praděd ta slabší avšak početnější část pak druhý den krásnou trasu v povodí Moravy.

Druhý ročník pořádal Vláďa Bertoš v Poličce. Vláďa je osobou za firmou Trine, která stavěla lehokolové tříkolky, ale Vláďa jako renesanční člověk mnoha zájmů dnes raději maluje a lehokola dělá stejně jako Šterclovi jen pro sebe. Svezli jsme se na hrad Svojanov (snad jsem to zase nespletl).

Třetího ročníku se ujal Luboš Pokora z Opavy. Staví krásná lehokola a lehotříkolky a dělá je čistě pro radost. Na toto setkání přijela i celkem početná grupa Poláků. Bylo tam 30 lehokol a mnoho dalších účastníků na nenormálních (=vzpřímených kolech). Luboš pro nás zařídil i ohňostroj (setkání bylo součástí oslav mnohaset let města Opavy).

A protože většina účastníků setkání jezdí na lehokolech Azub, bylo na čase, aby se organizace ujal také Aleš Zemánek z Azub bike. Aleš je konstruktér, stavitel a majitel Azub bike. Dlouhou dobu byl také jediným zaměstnancem Azubu. Drží se výroby lehokol a je hlavní hybnou silou růstu počtu lehokol v Čechách a okolí.

Letos se tedy potkáme 8.-11.9. v Uherském Brodě.
Stáhnout si můžete podrobný program a potom i přihlášku, kterou si vytiskněte, vyplňte a pošlete Alešovi (stačí emailem). V přihlášce si můžete objednat příslušnou velikost trička ze setkání.
Jako vždy přijeďte klidně i na obyčejném kole zatím se jen dívat a zkoušet si cizí kola. Rádi uvidíme kohokoli se zájmem o lehokola a nejsme žádní soutěživí chrti, jezdit budeme pro radost ze společnosti a z jízdy. Místo je skvělé, více najdete tady. Večer bude promítání filmíků o lehokolech a diáků z cest. Bude taky oheň a pivko a čuník.