ADIN bike

Autor: Láďa Bláha (ladislav.blaha(())lehokolo.com), Téma: Galerie strojů a lidí, Zdroj: vlastní
Vydáno dne 14. 07. 2005 (17666 přečtení)
ADIN bike
Další nové lehokolo u nás, tentokrát na Slovensku.
Nově doplněný podrobnější popis

Vkládám původní text jak jsem ho dostal od pana Adriana Bertu.

Na výrobu som použil dámsky horský bicykel a jednu starú kostru. Navzdory tomu, že som sa snažil niekde zohnať nejaké plány, čo sa mi nepodarilo, som sa pustil do výroby na slepo. Všetko je robené na kolene.
Držiak na pedále ja z radiátorového článku. Snažil som sa všetko použiť kovové, a to z dôvodu toho, že mám k dispozícii len zváračku na kov.
Na fotkách si si určite všimol, že som používal v začiatku obe kolesá 26 palcové. No po zhotovení som zistil, že lehokolo je veľmi vysoké a preto som použil lacno zohnanú prenú vidlicu s odpružením. Tento krok mi pomohol predok trocha stlačiť nižšie, čo je lepšie hlavne pri štartoch. Trocha mi trvalo než som sa naučil držať rovnováhu, no teraz už je to paráda.
Po vzhliadnutí Vaších stránok, som sa nechal inšpirovať, a sedačku som vyhotovil zo starej plážovej stoličky.V začiatku som chcel robiť sedačku na spôsob Azubu, no tento spôsob je oveľa pohodlnejší. Riadidlá som sa snažil taktiež umiestniť pod sedačku,kde pri riadení má jazdec ruky spustené, no po vyskúšaní je oveľa pohodlnejšia jazda s riadidlami umiestnenými trocha pod úrovňou lakťou.
Zatiaľ najdlhšiu trasu ktorú som zvládol bolo 70 km. Vzhľadom na fakt, že som musel zdolať pár kopčekov, som zistil, že lehokolo nie je veľmi vyhovujúci dopravný prostriedok do kopcovitej krajiny. To ma priviedlo na myšlienku zhotoviť trojkolku, ktorej určite nebude vadiť pri nižšej rýchlosti držať rovnováhu.
Na záver chcem pozdraviť všetkých fanúšikov lehokol a budem sa snažiť sa s Vami všetkými stretnúť na zraze v brode.

Prajem krásny deň a ako sa hovorí ,,Vítr v zádech".

Adrián Berta
11A_0378.jpg 12A_0379.jpg 13A_0380.jpg 14A_0381.jpg
30A_0397.jpg 31A_0398.jpg 32A_0399.jpg 33A_0400.jpg