Lehojízda 2006 Opava - zpráva

Autor: Láďa Bláha (ladislav.blaha(())lehokolo.com), Téma: Akce
Vydáno dne 23. 06. 2006 (7674 přečtení)
lehojízda Opava
Jaké to bylo v Klokočůvku - od Karla Třísky

Nejprve poznámka k názvům, je jich moc a všechny označují tutéž akci:
Lehojízda Opava
Opava u Marie ve Skále
Klokočůvek
Zdá se, že akce byla super jako obvykle. Škoda, že jsem tam nebyl. A teď už Karel:

I. regionální setkání lehokol v Klokočůvku na severní Moravě proběhl velmi úspěšně. Jelikož to byl první ročník tak účast byla nad očekávání organizátorů Petra Cindriče a Lubomíra Pokory. Celkem nás přijelo na sraz 8 plus jeden budoucí lehokolista, který má svůj stroj ještě ve výstavbě. I když to měl být původně jen sraz lehocyklistů ze severní Moravy, přijeli nás podpořit i dva ze severovýchodních Čech a jeden z Uherského Brodu se svým synem. Jinak přijel na sraz dosud neznámý cestovatel z Troubek u Přerova.
První dorazili v sobotu již kolem jedné hodiny a vyjeli si na malý okružní výlet. Já jsem mezi nimi ještě bohužel nebyl, tak nemohu podat zprávu kam to vlastně jeli. Kolem páté hodiny jsme se sešli již všichni a bavili se společně na jedno téma. Jak asi všichni tušíte, nemluvilo se o ničem jiném, než o lehokolech. Večerní táborák se nakonec nekonal, protože byla opravdu zima i v bundě, tak jsme zalezli do hospody. Rodily se tu nové nápady, kde by se mohli konat další srazy.
Druhý den ráno nás čekalo krásné počasí a dokonce i teplo ( snad poprvé v tomto roce). Vyjeli jsme pohodovým tempem směrem k městu Odry, kde jsme si řekli něco o zámku, který tu kdysi stával a pokračovali jsme dále podél rybníků až do Suchdolu nad Odrou. Tady jsme si dali malou občerstvovací zastávku na pivo a kofolu a pak jsme se vydali CHKO Poodřím k lesnímu mlýnu. Paní domácí nám pustila na ukázku vodní mlýn a provedla nás po mlýně. Řekla nám i pohádku, kterou povídá dětem, jak tady strašil vodník. Po prohlídce jsme měli v plánu jet do Bernartic nad Odrou na oběd. Bohužel tady v neděli mají zavřeno a široko dalek žádná jiná hospoda. Někteří na sraz přijeli po vlastní ose, a tak se museli již vydat zpět domů. Tím se pěkně vydařené regionální setkání ukončilo a určitě nebylo poslední.
A určitě jsme se všichni shodli v jednom – že se už těšíme na sraz v Praze.

Petře a Luboši! Děkujeme!

Fotky najdete u :
Karla Třísky
Jana Kábrta a
Finna.