Lehojízda Opava 2007 - 2. regionální lehosraz - Klokočůvek zpráva

Autor: administrator (), Téma: Akce, Zdroj: Karel Tříska
Vydáno dne 12. 06. 2007 (6474 přečtení)
účastníci srazu
Shrnutí průběhu Lehojízdy v Opavě od Karla Třísky

Tak je to tady! Již druhý ročník regionálního lehosrazu se opět konal v Klokočůvku na severní Moravě v krásném údolí Oderských vrchů. Akce proběhla 8. – 10. 6. 2007 a krásné počasí bylo objednáno už dlouho dopředu.

V pátek dorazila většina cyklopovalečů. Někteří z blízkého okolí a někteří až z východních Čech a Uherského Brodu. Celkem se nás tedy sešlo 10 a v sobotu se k nám přidali další 4 lenoši. Páteční večer proběhl v nově zrekonstruované hospodě, kde se probíraly důležitá témata. Jako např.: jak kdo čistí řetěz v trubkách, vzpomínání na pražský lehosraz, jak se nejlíp padá z lehokola, ale také co nás čeká na sobotní vyjížďce a také kdo se nám, cyklopovalečům, nejvíce směje.

V sobotu ráno jsme vyjížděli brzy ráno ( jak pro koho :-), protože nás čekal asi 100 km výlet a hned zezačátku jsme prověřili naše síly na 3 km kopci. Někteří ho šli pěšky. To proto, aby si vychutnali okolní přírodu. Krásný 7 km kopec dolů až do Fulneku na sebe nenechal dlouho čekat. Po super sjezdu jsme zchladili svá žíznivá hrdla výživným mokem z jedné z místních hospůdek pod slunečníky. Další cesta vedla po mírných skoro kopečcích až k ostravskému letišti v Mošnově. Zde jsme měli přestávku na oběd a po ní následovala prohlídka letiště. Průvodce nám dělal Petr, který nám vysvětloval, jak se navigují letadla na runwaye, co znamenají symboly na radaru a spoustu dalších zajímavých věcí. Prakticky jsme si to ukázali v řídící věži. Jednou z hlavních atrakcí byl start letadel, ale také automat, který produkoval kávu za 5 Kč. Další zastávkou byl hangár a rarita – dvouplošné letadlo. Byla tu možnost se i proletět v letadle. A tak pár lidí se proletělo a zážitky to prý byly nezapomenutelné. Po prohlídce již někteří museli jet domu a ti, co zbyli, jeli zpět „na základnu“. Cestou zpět jsme se ještě stavovali po hospodách a připíjeli si na další brzké setkání tady na severní Moravě. Večerní povídání potom probíhalo v naší chatičce.

I když bylo nedělní ráno krásné, museli jsme se rozloučit. Byla před nimi dlouhá cesta domů a za nimi bouřkové mraky.

2. regionální sraz se vydařil velmi dobře a organizátorům Luboši a Petrovi, kteří to vše skvěle naplánovali a objednali skvělé počasí patří velké DÍKY. A proto se máte na co těšit i příště. Možná bude prohlídka vodní nádrže Kružberk a průjezd vojenským újezdem Libavá (kam se málokdy dostanete).

Fotografie od většiny účastníků najdete na adrese: http://klokocuvek-07.rajce.idnes.cz/ Moje stránky: http://www.kareltriska.web2001.cz/fotky/klokocuvek-07/klokocuvek-07.php Finovy fotky: http://album.volny.cz/honday/browse.php?album_id=88117&browse_page=0 Lukášovy Fotky: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a671dad8b9cd855.html Jihrovy fotografie na stáhnutí: http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/36117/jihra_klokocuvek2007.zip_23.78MB.html